• Aktualności

      • BRAWO BRAWO BRAWO !!!!!!! MAMY 3 MIEJSCE!!!!

      • 9 lutego z wielkimi nadziejami pojechaliśmy na Gminny Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się na hali w Zabierzowie. W turnieju wystąpiły następujące szkoły: SP Zabierzów, SP Rudawa, SP Rząska, ISP Radwanowice, SP Nielepice, SP Bolechowice. Po utworzeniu dwóch grup zostaliśmy przydzieleni do grupy drugiej. Wylosowaliśmy SP Zabierzów i SP Nielepice. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów do 25 punktów. W przypadku remisu 1:1 dogrywany był tie-break do 15 pkt. Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo silną grupą dziewczyn z Zabierzowa, niestety przegrany 0:2 ale po walce. W drugim meczu przyszło nam zmierzyć się ze szkołą z Nielepic. W tym meczu dziewczyny ograły w pięknym stylu koleżanki po drugiej stronie siatki 2:0 w setach, dzięki czemu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca. Dzięki temu wyjściu z grupy, mieliśmy szansę i okazję powalczyć o wejście do finału. A więc po przeciwnych stronach siatki stanęły SP Rudawa i ISP Radwanowice. Po wyrównanej walce, lepsze okazały się dziewczyny z Rudawy i to one zagrały w finale z SP Zabierzów. Nam przyszło walczyć o III miejsce z SP Bolechowice. To nie był mecz…to była wojna!! Zdarzały się odbicia nogą, plecami a nawet głową!! Nie ważne, przynosiło to efekt w postaci bezpośrednich punktów. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, zakończył się wynikiem 2:1 dla naszych dziewczyn. To był istny dramat, ale zachowaliśmy większy spokój i w końcu udało nam się zdobyć III miejsce i upragniony brązowy medal.

       Naszą szkołę reprezentowały:

       KAMILA DORYNEK (C)

       WERONIKA KOZERA

       IZABELA GREGORCZYK

       ALEKSANDRA CHOCHÓŁ

       AGNIESZKA KULKA

       PATRYCJA MAŁODOBRY

       JULIA KUTERNOGA

       A o to końcowe rezultaty z turnieju:

       1.SP Zabierzów

       2.SP Rudawa

       3. ISP Radwanowice

       4. SP Bolechowice

       5. SP Rząska

       6. SP Nielepice

       Wszystkim dziewczynom gratulujemy wyniku i czekamy na dalsze sukcesy!!!

      • TEATR SZPILA ROZPOCZYNA PRACĘ NAD KOLEJNYM SPEKTAKLEM TEATRALNYM

      • W sobotę, drugiego lutego, aktorzy Szkolnego Teatru „ Szpila” rozpoczęli  przygotowania do nowego spektaklu na motywach angielskiej powieści  „Tajemniczy Ogród”  (ang. The Secret Garden), autorstwa Frances Hodgson Burnett. Tajemniczy Ogród jest współcześnie uważany za najlepszą powieść w/w autorki i zaliczany do klasyki literatury dziecięcej. Oczarowani mistyczną powieścią, postanowiliśmy wraz z Panem  Wojciechem Terechowiczem podjąć się przeniesienia jej  na deski teatru i przedstawienia  szerokiej  publiczności  w spektaklu zajmującym zaledwie 25 minut. Do zobaczenia na premierze.

                                                                                                                           Opiekunowie Szkolnego Teatru „ Szpila”

      • SŁODKIE, ZIMOWE WARSZTATY KULINARNE

      • Pierwszego dnia ferii zimowych zorganizowaliśmy kolejne warsztaty kulinarne w ramach innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, sezonowo – jednym słowem slowfoodowo!”. Wzięli w nich udział uczniowie klas III – VIII. Tym razem postanowiliśmy umilić sobie ten mroźny dzień zdrowymi słodkościami. Uczestnicy bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem zabrali się do przygotowania niezbędnych składników. Praca paliła im się w rękach. Finałem harmonijnej współpracy było klasyczne ciasto marchewkowe oraz jaglane bounty. Mamy nadzieję, że uczniowie uczestniczący w warsztatach podzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami proponując bliskim lub kolegom zdrową alternatywę dla kupowanych, gotowych przekąsek.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • FERIE Z KÓŁKIEM TURYSTYCZNYM

      • W trakcie ferii Szkolne Koło Turystyczne odbyło 3- dniowe zajęcia w ramach, których jego uczestnicy odwiedzili uczelnię Jana Pawła II i Mikołaja Kopernika.  Będąc w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego poznali kilka ciekawostek związanych z jego dziejami oraz rozegrali drużynowy konkurs wiedzy. Po dawce wiedzy i wykonanej pracy umysłowej należała się nagroda- uczestnicy udali się więc do parku trampolin „GoJump”. Drugiego dnia uczniowie dowiedzieli się kim był Kornel Makuszyński i poznali zabawne przygody Koziołka Matołka. Znalazł się też czas na pyszne kanapki i własnoręcznie wykonany sok.Zajęcia zakończyły się wycieczką do Europejskiego Centrum Bajki im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

      • FERIE ZIMOWE W DOMU NA SIEDZĄCO??? NIC Z TEGO!!! NIE W NASZEJ SZKOLE 😊

      • W drugim tygodniu ferii dzięki współpracy ze Szkolną Radą Uczniowską udało nam się zorganizować 2 sportowe wydarzenia. A mianowicie 22.01. we wtorek chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko do Zabierzowa, by zmierzyć się z taflą lodową 😊. Po wypożyczeniu sprzętu przystąpiliśmy do szalonej jazdy!! Okazało się że większość uczniów świetnie sobie radzi z tym trudnym sportem wykonując liczne podskoki i piruety na lodowisku. Po 1,5 godzinnej jeździe przyszedł czas na smaczną gorącą czekoladę, pizzę oraz frytki. Posileni i szczęśliwi wróciliśmy linią autobusową 278 na pętlę do Radwanowic. Natomiast 24.01. w czwartek mieliśmy zarezerwowaną przez 2 h kręgielnię „Red Bowling” w miejscowości Krzeszowice. Tam po podzieleniu się na 2 grupy otrzymaliśmy do dyspozycji 2 tory do gry w kręgle, oraz 2 stoły do gry w piłkarzyki. W grupie starszej zwyciężczynią w grze w kręgle została przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej Kamila Dorynek. Niestety przy tak świetnej zabawie, czas szybko płynie, i wszystko co dobre szybko się kończy…czas wracać do szkoły. Wielkie podziękowania należą się dziewczynom ze Szkolnej Rady Uczniowskiej: Kamili Dorynek, Juli Dorynek oraz Weronice Kozerze za pomoc w organizacji tych dwóch wyjazdów oraz za opiekę nad młodszymi koleżankami i kolegami.

       Do zobaczenia za rok!!!!!

      • 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

      • Już po raz trzeci Szkolna Rada Uczniowska Grała Razem z Jurkiem Owsiakiem i całą Polską. 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypadł na dzień 13 stycznia  2019 roku. Kwestowaliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Są to placówki, które na co dzień dokonują specjalistycznej diagnozy oraz udzielają pomoc medyczną najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. W placówkach takich szczególnie ważne jest, aby sprzęt spełniał najwyższe standardy wyposażenia, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Sie Ma!                                        

          Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA KARMY

      • Wzorem lat ubiegłych, w grudniu, SzRU wraz z uczniami naszej szkoły zbierała suchą i mokrą karmę, legowiska oraz koce dla psów i kotów mieszkających na co dzień w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Przy obecnym pędzie naszego świata, czasem trudno dostrzec potrzebujących. Znów udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los potrzebujących nie tylko ludzi, ale również zwierząt, wasza wrażliwość jest Waszą siłą. Dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom. 

       Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • Z PERSPEKTYWY PODZIEMNEJ

      • Dzięki realizacji kolejnego działania projektu "Perspektywa różna bywa", współfinansowanego przez Kraków Airport "Wspieramy Sąsiadów", zimowe ferie rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. W sobotę, 12 stycznia 2019 roku grupa 20 uczennic i uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji i Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach wraz z opiekunami wyruszyła do Kopalni Soli "Wieliczka", by "Odkrywać Solilandię". Podróż po solnych podziemiach okazała się być pełną atrakcji zarówno dla małych jak i nieco starszych uczestników. Figlarny skrzat - soliludek swoją niesfornością rozbawił szczególnie damską część grupy, zaś wiekowy już Skarbnik potrafił poskromić tych najbardziej zuchwałych, a zauważyć i wyróżnić skromnych i nieśmiałych. Jak w prawdziwej bajce, była i królewna, zalotnicy, tajemnica, chwile grozy i romantyzmu, a dobro zwyciężyło. Kopalnię opuszczaliśmy nasyceni wrażeniami, ale i pysznym posiłkiem w podziemnej restauracji "Karczma Górnicza". Sobotni, wspólny wyjazd był kolejną okazją do Integracji, właśnie przez wielkie "I".
       Nikt się nie nudził, wszyscy się dobrze bawili, a starsze koleżanki opiekowały się swoimi młodszymi czy niepełnosprawnymi przyjaciółmi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy za mile i owocnie spędzony czas
       i z niecierpliwością czekamy na następną!

       Dorota Kieś - koordynator projektu

      • GMINNE INDYWIDUALNE ZAWODY PŁYWACKIE

      • W piątek 11 stycznia 2019 r. zostały rozegrane na krytej pływalni OSR Gminne Indywidualne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych w Zabierzowie. Oprócz naszej szkoły, udział wzięły ponadto dzieci z takich miejscowości jak: Balice, Kobylany, Zabierzów, Rząska, Rudawa, Nielepice, Bolechowice.

       Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

       WIKTORIA JAMROZOWICZ- kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       GABRIELA BARTOSIEWICZ – kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       MAGDALENA WOŹNIAK – kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       MIKOŁAJ KONIECZNY – kl. V w stylu dowolnym 25 m

       CASPAR PETERSEN – kl. VI w stylu dowolnym 25 m

       Każdy z uczniów dał z siebie maksimum swoich możliwości, dzięki czemu rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. W swojej kategorii wiekowej w roczniku 2007 stylem grzbietowym, II miejsce zajęła Wiktoria Jamrozowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • WYJAZD NA MECZ EKSTRAKLASY

      • Po uroczystej wigilii szkolnej w klasach, czekał na nas wyjazd na mecz Ekstraklasy Piłki Nożnej pomiędzy Wisłą Kraków a Lechem Poznań 21.12.2018 r. Ubrani w koszulki i szaliki „wiślackie” wyruszyliśmy w kierunku stadionu przy ul. Reymonta. Mecz zaplanowany został na 20.30. My natomiast znaleźliśmy się już ok. 19.30 dzięki czemu mogliśmy rozkoszować się menu serwowanym na holu przed trybunami, oraz zrobić kilka zdjęć z maskotką drużyny. Ciepłe zapiekanki, hot-dogi oraz napoje rozgrzały nas by wyjść  i ostro kibicować piłkarzom. Po odśpiewaniu hymnu klubowego wygodnie usiedliśmy na swoich miejscach i bacznie obserwowaliśmy poczynania piłkarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 0:0. Niestety w tym meczu padła tylko 1 bramka i to dla drużyny przeciwnej. 3 pkt zainkasował Lech Poznań i wyjechał z Krakowa zwycięsko. Mimo przegranej, wracaliśmy w wyśmienitych humorach czekając na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

      • SZLACHETNA PACZKA W INTEGRACYJNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

      • Po raz kolejny Nasza szkoła podjęła się pomocy najbardziej potrzebującym angażując się w akcję Szlachetnej Paczki. W ubiegłym toku odzew z Państwa strony był bardzo duży za co z serca dziękujemy. Liczymy na to, iż w tym roku również uda się wesprzeć „Naszego Podopiecznego, by jego święta również były radosne i spokojne.

       Potrzeby rodziny :
       - żywność
       : herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
       - środki czystości : proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
       - odzież : kurtka z kapturem rozmiar L, spodnie rozmiar L, bluza rozmiar L, spodnie rozmiar L, buty zimowe rozmiar 43, adidasy rozmiar 43, klapki rozmiar 43
       - wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel (poszwy, prześcieradła), poduszka, czajnik do wody, zestaw garnków i patelni oraz komplety szklanek i sztućców

      • NOC W SZKOLE

      • Wzorem lat ubiegłych, w grudniu, SzRU wraz z uczniami naszej szkoły zbierała suchą i mokrą karmę, legowiska oraz koce dla psów i kotów mieszkających na co dzień w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Przy obecnym pędzie naszego świata, czasem trudno dostrzec potrzebujących. Znów udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los potrzebujących nie tylko ludzi, ale również zwierząt, wasza wrażliwość jest Waszą siłą. Dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom.

        

       Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

      • Sobota, 8.12.2018 r, w szkole podstawowej w Rząsce odbył się kolejny turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt rocznika 2003-2005 w Piłkę Koszykową z udziałem 6 drużyn. SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Rząska, SP Nielepice i my!!! ISP Radwanowice!!! Po wylosowaniu grup trafiliśmy na bardzo silny Zabierzów oraz szkołę z Nielepic. Mimo przegranej w pierwszym meczu z SP Zabierzów drugi mecz wygraliśmy i dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca walcząc w półfinale. Niestety mecz przegrany, ale zagraliśmy jeszcze o miejsce 3 po raz kolejny z Zabierzowem. Ostatecznie udało się zająć bardzo dobre IV miejsce na tle bardzo silnych ekip z innych szkół. Turniej był bardzo dynamiczny, mecze długie, szybkie i wręcz ostre, obfitowały w interwały oraz niestety w liczne kontuzje ☹, co zostanie uwiecznione na gazetce szkolnej i stronie internetowej. Czas odpocząć podczas świąt Bożego Narodzenia a zarazem naładować akumulatory na następne turnieje w wykonaniu naszych dzielnych dziewczyn!! 😊

      • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

      • "....bo jest w tym chyba jakaś racja,
       że Święta w białych pól kobiercu
       to jest magiczna operacja
       czyniona na otwartym sercu.

       Nim się kłopotów zwali tyle,
       co zawsze były, są i będą,
       otwórz swe serce i na chwilę
       spróbuj podleczyć je kolędą..."
       /w.młynarski/

                   Taki właśnie sposób na zziębnięte serca znaleźli aktorzy Szkolnego Teatru "Szpila".

       Dnia 06.12.2018 roku o godzinie 16:00 w sali teatralnej Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego Anny Dymnej "Dolina Słońca" w Radwanowicach odbyło się spotkaniez Mikołajem, zorganizowane we współpracy Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie.Wieczór był wyjątkowy, i to nie tylko za sprawą miłego, siwobrodego pana z workiem pełnym prezentów, ale przede wszystkim z uwagi na odbiorców tego przedsięwzięcia, a byli nimi podopieczni Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie. Szkolny Teatr "Szpila" działający w ISP, pod kierunkiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Izabeli Kołodziej przygotował krótką inscenizację dotyczącą świąt i tego, co z nimi najbardziej się kojarzy, czyli Świętego Mikołaja. Najatrakcyjniejszą częścią programu były wspólne gry i zabawy świąteczne. Sala wrzała od śmiechów i hucznych oklasków. Radości nie było końca! Chwilę odpoczynku umilił wszystkim słodki poczęstunek, po którym na scenę wkroczyli aktorzy Teatru "Szpila". Wprowadzili nie tylko świąteczny nastrój, ale i refleksję, a nawet wzruszenie. Występ wokalny p. Izabeli Kołodziej i Magdaleny Gaudyn (podopiecznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie i uczennicy ISP) sprawił, że w niejednym oku zakręciła się łza poruszenia. Gdy wszyscy napełnieni już zostali dźwiękami pastorałek i zapachem choinki, na scenę wkroczył najważniejszy gość, Święty Mikołaj! Wszyscy byli bardzo grzeczni
       w mijającym roku, więc dla każdego znalazł się prezent...."bo przecież to On miłością serca nastraja i to jest właśnie cud, cud Świętego Mikołaja....."

       Oprac. Kamila Szkodlarska

      • KONKURS CZYTELNICZY – „Odkrywamy baśnie i legendy polskie.”

      • W ostatnim tygodniu listopada został zorganizowany konkurs czytelniczy „Odkrywamy baśnie i legendy polskie”. Jego celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swojej wiedzy i poszerzania wiadomości z zakresu literatury polskiej oraz zapoznanie z mniej znanymi baśniami i legendami. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z wybranymi utworami literackimi. Konkurs został przeprowadzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII. Oprócz pytań quizowych uczniowie musieli wykazać się umiejętnością interpretacji oraz wyciągania wniosków.
       Wyniki:
       Miejsce I – Wiktoria Jamrozowicz kl. V
       Miejsce II – Radosław Olek kl. VI
       Miejsce III – Magdalena Woźniak kl. V

      • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – kolorowe, andrzejkowe babeczki z wróżbami

      • W poniedziałek 26 listopada odbyły się kolejne zajęcia integracyjne, w których wzięli udział uczniowie VI klasy naszej szkoły oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych. Już tradycją stało się, że spotykamy się kilka razy w roku aby wspólnie tworzyć lub przygotowywać coś pysznego! Tym razem postawiliśmy na smaczne i kolorowe andrzejkowe babeczki z wróżbami. Wszyscy zaangażowali się we wspólną pracę i bardzo sprawnie przygotowali ciasto w kilku kolorach. Następnym krokiem było warstwowe wylewanie go do przygotowanych foremek. Po upieczeniu, mufinki zostały ozdobione pysznym kremem. Tęczowe babeczki wyglądały i pachniały tak znakomicie, że zniknęły z talerzy w mgnieniu oka.

      • WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

      • 22 listopada w ramach innowacji pedagogicznej „Jak zmierzyć świat”, uczniowie naszej szkoły pojechali do Muzeum Inżynierii Miejskiej mieszczącego się w Krakowie. Siedziba muzeum znajduje się w zrewaloryzowanych zabudowaniach zabytkowej zajezdni tramwajowej, którą przystosowano do celów wystawienniczych. Na miejscu braliśmy udział w lekcji muzealnej oraz zwiedzaliśmy interaktywną wystawę. Tematem lekcji muzealnej była „Magia w kuchni”. W trakcie zajęć przeprowadziliśmy doświadczenia z różnymi produktami kuchennymi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób umieścić jajko w butelce z wąską szyjką. Sprawdzaliśmy, jaki kolor ma sok z czerwonej kapusty i co lubią drożdże. Zrobiliśmy też wulkan. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy interaktywną wystawę pt. „To takie proste”. Pan przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadał nam o prawach jakie rządzą przyrodą. Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia, obserwowaliśmy zaskakujące zjawiska, tworzyliśmy żywy obraz. Było super!! Następnym razem na pewno zarezerwujemy sobie więcej czasu.

                                                                                                                                                          Urszula Czyba

      • POKAZ OWADÓW

      • W listopada w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Jak zmierzyć świat” odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” poprowadzona przez agencję KLAPS ART. Lekcja dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne gatunki owadów żyjących nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najwięcej emocji wzbudziły żywe osobniki takie jak: świerszcze, modliszki, liśćce, straszyki z rejonów Malezji, karaczany madagaskarskie, szarańcze, różnobarwne motyle dzienne i nocne, chrząszcze i żuki. Niektóre osobniki mogliśmy osobiście dotknąć i pogłaskać. Uczniowie poznali nie tylko wygląd danych przedstawicieli owadów, ale również ich zwyczaje, rozwój, troskę o potomstwo oraz zdolności kamuflujące. Dowiedzieli się również jak odróżnić samicę świerszcza od samca, co to jest subimago i imago, w jaki sposób należy podnosić owada oraz że ćmy mogą być równie piękne jak motyle.  Po raz kolejny przekonaliśmy się o potrzebie istnienia każdego żywego organizmu, czy jest nim potężny słoń, czy też mały owad - każdy z nich zasługuje na naszą uwagę.  Z niecierpliwością czekamy na kolejną żywą lekcję przyrody.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

      • Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji Szkolna Rada Uczniowska zorganizowała Familiadę – zabawę dla nauczycieli z naszej szkoły. 10 śmiałków stworzyło dwie drużyny. Drużyna „Piękne i Młode” kontra drużyna „ Idealni Nauczyciele” zaprezentowali siłę i charyzmę podczas zabawy.

       Opiekun SzRU –mgr Izabela Kołodziej

      • PROGRAM EDUKACYJNY „WIEM CO JEM” W JESIENNEJ ODSŁONIE

      • W listopadzie w klasach II-III rozpoczęto kontynuację zajęć z w ramach programu edukacyjnego ”Wiem co jem.” - dobrze znanego dzieciom i rodzicom z ubiegłego roku szkolnego. W trakcie zajęć dzieci prezentowały swoje ulubione owoce i warzywa. Dzięki świetnie przygotowanym uczestnikom, przyswoiliśmy wiele informacji na temat owoców i warzyw. Wiemy, między innymi, jak wspaniale na naszą skórę wpływa marchewka, że jedna pomarańcza zaspokaja dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu w witaminę C, natomiast mandarynki, oprócz zbawiennego wpływu na naszą odporność, mają również działanie przeciwnowotworowe i odchudzające. Oczywiście, punktem głównym zajęć były jak zwykle warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowywały tacę pełną zdrowych przekąsek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem kroili swoje owoce i warzywa w zgrabne słupki i cienkie plasterki, aby pięknie prezentowały się na tacy. Wszyscy z zapałem wzięli się za łuskanie orzechów włoskich. Ukoronowaniem wysiłków była wspólna degustacja zgromadzonych produktów, które w oka mgnieniu, z ogromnym apetytem zostały skonsumowane przez uczestników. Ukoronowaniem warsztatów było stwierdzenie, że: „rzeczywiście, zasiadając wieczorem z przekąską przed ulubioną bajką, wcale nie trzeba mieć ciastek, czy chipsów, bo orzechy, jabłka, banany, mandarynki, marchewki, kalarepki i rzodkiewki mogą je świetnie zastąpić”, z ogromną korzyścią dla naszego zdrowia. Pełen sukces!

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • (+12) 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

  • REWALIDANCI ROBIĄ PISZINGERY
  • ZABAWA KARNAWAŁOWA U PRZEDSZKOLAKÓW
  • REWALIDANCI PIEKĄ CIASTO
  • WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ
  • SPOTKANIE REWALIDANTÓW Z MIKOŁAJEM
  • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
  • ANDRZEJKI W KLASACH I-III
  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2018
  • REWALIDANCI ROBIĄ SAŁATKĘ JARZYNOWĄ
  • WIZYTA W SCHRONISKU
  • TAK ŚWIĘTOWANO 100-lecie ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
  • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS